Отборът на Севиля не успя да победи у дома гостуващия Валядолид, като двата тима завършиха наравно при резултат 1:1. Лукас Окампос откри за домакините в 31-ата от дузпа, но в 87-ата минута Раул Гарсия донесе точката за своя тим с красиво попадение.

Домакините имаха предимство през първата част, като в 12-ата минута Лукас Окампос удари греда.

След половин час игра обаче севилици получиха дузпа заради игра с ръка на Феде Сан Еметерио. Зад топката застана Окампос, който не трепна и реализира – 1:0.

През второто полувреме и гостите удариха греда чрез Маркос де Соуса в 52-ата минута.

В последните 15-ина минути на мача Валядолид натисна и това даде резултат три минути преди края на редовното време. След центриране от корнер топката бе избита, но от границата на наказателното поле Раул Гарсия я намери отлично и от воле я запрати в дясната сглобка на вратата на Боно. С това бе оформен и крайния резултат.

С това равенство севилци остават на шестата позиция с актив от 20 точки, докато Валядолид е 17-и с 14 пункта. В следващия кръг възпитаниците на Жулен Лопетеги гостуват на Валенсия, а Валядолид приема Барселона.