На 10 март 1993 година Христо Стоичков става първият българин, който успява да спечели Суперкупата на Европа. Това става факт, след като Барселона побеждава Вердер Бремен с 2:1 в мача реванш, а първият мач, който се играе месец по-рано завършва 1:1.

На „Везерщадион“ пред 22 098 зрители Барселона повежда в резултата с гол на Хулио Салинас в 38-та минута, а Клаус Алофс успява да изравни резултата в 88-та минута.

На 10 март 1993 година на „Камп Ноу“ се събират 75 хиляди зрители.

Титулярният вратар на Вердер Оливер Рек е изгонен в 30-та минута

Именно българската футболна легенда Христо Стоичков извежда каталунците напред в резултата с попадение в 32-та минута.

Уинтън Руфер изравнява резултата с гол от дузпа в 41-та минута.

Барселона стига до победата с гол на Андони Гойкойчеа в 48-та минута.

Барселона по това време е воден от Йохан Кройф, а начело на Вердер е Ото Рехагел.

Барселона: 1. Андони Субисарета, 2. Алберт Ферер, 3. Хосеп Гуардиола (79' – 16. Хулио Салинас), 4. Роналд Куман, 5. Мигел Анхел Надал, 6. Хосе Мари Бакеро (50' – 14. Чики Бегиристайн), 7. Йон Андони Гойкойчеа, 8. Христо Стоичков, 9. Михаел Лаудруп, 10. Гийермо Амор, 11. Еусебио Сакристан

Вердер Бремен: 1. Оливер Рек, 2. Томас Шааф (30' – 12. Ханс-Юрген Гунделах), 3. Торстен Легат (77' – 14. Клаус Алофс), 4. Руне Братсет, 5. Томас Волтер, 6. Улрих Боровка, 7. Дитер Айлтс, 8. Уинтън Руфер, 9. Бернд Хобш, 10. Андреас Херцог, 11. Марко Боде