Отборът на Севиля съкрати изоставането си от лидера в Ла Лига Реал Мадрид след успех с 2:0 над Елче в двубой от 24-ия кръг.

След успеха андалусийци събраха 50 точки, докато мадридчани, които са с мач по-малко, имат 53. На Реал предстои гостуване на Виляреал, като двубоят ще е генерална репетиция за сблъсъка с Пари Сен Жермен от 1/8-финалите на Шампионската лига на 15 февруари.

Двубоят на “Рамон Санчес Писхуан” не беше никак лесен за домакините. След първите 45 минути резултатът беше 0:0. Развръзката настъпи в последните 20 минути на срещата.

Първо аржентинският полузащитник Алехандро Гомес откри резултата. Само пет минути по-късно испанският нападател Рафа Мир направи 2:0 след асистенция на френския си съотборник Антони Марсиал.