Отборът на Хетафе победи Гранада с 4:2 в среща от 21-ия кръг на първенството на Испания по футбол. Успехът бе пети за Хетафе, който се изкачи с една позиция напред във временното класиране и вече е 16-и с 21 точки. Тимът на Гранада е 14-и с 24 точки към момента, но прекъсна серията си от седем мача без поражение в Ла Лига. Лидер в Испания е Реал Мадрид с 49 точки.

Сандро Рамирес откри за домакините в 10-ата минута, но само три по-късно колумбиецът Луис Суарес изравни за 1:1. Енес Юнал пак даде аванс на Хетафе в 47-ата минута, а в 63-ата Неманя Максимович покачи на 3:1.я

Луис Суарес намали за гостите в 78-ата минута, вкарвайки второто си попадение в мача, преди Борха Майорал да оформи крайното 4:0 за Хетафе в 87-ата минута.