Атлетико Мадрид не успя да победи Хетафе в двубой от 20-ия кръг на Ла Лига, завършил 1:1. "Дюшекчиите" поведоха с гол на Анхел Кореа, но точно реализирана дузпа на Енес Юнал донесе точката на хората на Кике Санчес Флорес.

Първото по-сериозно положение дойде в 13-ата минута, когато Родриго де Пол подаде на Антоан Гризман в наказателното поле. Французинът стреля веднага с левия крак, но Давид Сория спаси.

Две минути след това задържане на Джене срещу Алваро Мората бе подминато от съдията Антонио Матеу Лаос. В 21-ата минута Мората бе изведен сам срещу вратаря и вкара, но бе отсъдена засада.

Второто полувреме започна равностойно. Постепенно Атлетико взе инициативата и притисна Хетафе в собствената му половина. След час игра защитата на гостите изчисти топката след ъглов удар. Тя стигна до Тома Лемар, който отправи мощен удар от границата на наказателното поле. Сория спаси, но топката стигна до Анхел Корея, който при добавката прати топката в мрежата. Първоначално бе отсъдена засада, но след преразглеждане на положението с ВАР, стана ясно, че аржентинецът е в редовна позиция - 1:0 за Атлетико.

Когато всичко изглеждаше спокойно, Хетафе направи добра атака, при която Борха Майорал опита да подаде с глава към съотборник, но топката рикошира в ръката на Саул Нигес и съдията отсъди дузпа за гостите. Зад топката застана Енес Юнал, който в 83-ата минута изравни с безкомпромисен удар.

"Лос рохибланкос" реагираха като ужилени и в 84-ата минута удар на Яник Ферейра Караско по диагонала мина покрай вратата. Хората на Диего Симеоне продължиха да натискат. Хетафе обаче удържа и успя да си тръгне от "Сивитас Метрополитано" с точка.