Отборът на Гренада постигна знаменит обрат над Гранада с 2:1 и така попари надеждите на гостите за класиране в зона „Шампионска лига”. Футболистите на старши треньора Пепе Бордалас имаха минимална преднина в резултата до 70-ата минута, когато Карлос Фернандес изравни за 1:1. Отново той, девет минути по-късно, осигури победата за домакините. Точен за Гранада пък бе Давид Тимор.

Това бе втори мач от Примера дивизион след подновяването на шампионата след паузата заради коронавируса.

След загубата Гранада остава на пето място във временното класиране, но може да бъде изместен от Атлетико Мадрид, ако столичани спечелят двубоя си срещу Атлетик Билбао в неделя.

Гранада, който се класира в Примера през миналата година, вече е осми и гледа смело към местата, даващи право на участие в Лига Европа.