Гранада взе много ценна победа с 3:2 при гостуването си на Алавес в битката за оцеляване в испанското футболно първенство.

И петте гола в мача паднаха след почивката, но преди паузата домакините от Алавес пропуснаха огромен шанс да поведат, след като в 26-ата минута Хоселу не успя да реализира от дузпа.

Серхио Ескудеро даде преднина на Гранада пет минути след началото на второто полувреме, но само седем минути по-късно Алавес вече водеше в резултата след голове на Гонсало Ескаланте и Ману Вайехо.

Антонио Пуертас върна надеждата на гостите с гол за 2:2 в 77-мата минута, а Гранада успя да измъкне трите точки десет минути по-късно, когато се разписа колумбиецът Луис Суарес.

Оставащите минути до края на мача бяха изключително напрегнати и това доведе до напрежение между играчите и край страничната линия, а за неспортсменско поведение червен картон получи резервният вратар на гостите Аарон Ескандел.

С успеха Гранада събра 28 точки и излезе на 16-о място. Алавес остава на 19-а позиция с 22 точки.