Барселона се класира за полуфиналите за Купата на Краля, след като разби с 5:2 Реал Сосиедад като домакин на „Камп Ноу“ в четвъртфиналния мач реванш. Така каталунците продължават напред в турнира с общ резултат 6:2.

Старши треньорът на Барселона Луис Енрике заложи на възможно най-добрия състав.

Барселона поведе в резултата след отлично разиграна атака в 17-та минута. Каталунците много бързо раздадоха топката между Лионел Меси, Луис Суарес, а накрая Денис Суарес завърши нападението с премерен удар под плонжа на Херонимо Руи за 1:0.

Реал Сосиедад изпусна невероятна възможност да изравни резултата в 54-та минута, когато Уилиан Жозе бе изведен на чудесна позиция в наказателното поле на домакините и стреля, но Яспер Силесен направи решаващо спасяване.

При последвалата контраатака Иниго Мартинес откровено фаулира Неймар в наказателното поле на Реал Сосиедад и съдията свири дузпа, като освен това показа жълт картон на защитника на гостите. Наказателният удар бе реализиран от Лионел Меси, който изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Херонимо Руи, който успя да познае къде ще бъде насочен удара на нападателя, но не успя да го отрази.

Реал Сосиедад успя да намали изоставането си в 62-та минута, когато Андре Гомеш загуби топката, а баските организираха контраатака, в която Хуанми бе изведен сам срещу Яспер Силесен и елегантно го прехвърли, изпращайки кълбото във вратата му.

Барселона възстанови аванса си от два гола само минута по-късно в 63-та, когато Лионел Меси пусна отличен извеждащ пас към Луис Суарес, а той хладнокръвно изпрати топката във вратата на Херонимо Руи.

Барселона бе близо до това да реализира четвърти гол в 65-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Реал Сосиедад, Херонимо Руи се размина с топката, но и Лионел Меси не успя да я засече в опразнената врата.

Реал Сосиедад отново намали пасива си само на един гол в 73-та минута, когато Аритс Елустондо центрира в наказателното поле на Барселона, където Уилиан Жозе засече топката с глава и я вкара във вратата на Яспер Силесен.

Барселона направи резултата 4:2 в 80-та минута, когато Алеиш Видал центрира прострелно топката в наказателното поле на гостите, където Арда Туран отблизо я засече във вратата на Херонимо Руи.

Барселона отбеляза пети гол във вратата на Реал Сосиедад в 82-та минута, когато Лионел Меси направи феноменална асистенция за Денис Суарес, който преодоля Херонимо Руи и вкара в опразнената врата.

В добавеното време на срещата съдията Мартинес Мунуера подмина 100% дузпа за Барселона, след като Лионел Меси бе задържан откровено от футболист на Реал Сосиедад в наказателното поле на гостите.

За полуфиналите на Купата на Краля се класираха отборите на Барселона, Атлетико Мадрид, Селта Виго и Алавес.