Леванте се справи с Бетис с 4:2 в среща от 32-ия кръг и събра 41 точки, заемайки 11-о място. Бетис е на 2-а позиция с 37, оставайки 13-и.

Леванте разби Бетис и взе трите точки в мач, в който резултатът е крайно подвеждащ. Гостите от Севиля имаха много ясни възможности да вкарат, но те се проваляха отново и отново срещу вратаря Айтор Фернандес, който в няколко случая показа сериозната си класа.

Вместо това Леванте показаха ефективност.аВсеки път, когато стигаха до вратата, те успяваха да вкарат и така нанизаха четири гола с четири точни удара, възползвайки се и от грешките в защитата на своя съперник.аБорха Маойорал откри резултата в 21-ата минута, а в 35-ата Енис Барди удвои. След почивката Хосе Луис Моралес в 50-ата и Рочиня в 59-ата минута вдигнаха разликата до 4:0, което не отразяваше силите на игралното поле.

Бетис не се отказа по никакъв момент и първо Каналес, а Хуанми пък три минути преди края, вкараха по едно попадение и така съкратиха пропастта в резултата.