Осасуна и Барселона завършиха при равенство 2:2 на „Ел Садар“ в мач от 17-ия кръг на Ла Лига. Каталунците откриха чрез Нико Гонзалес (12), но домакините бързо изравниха с гол на Давид Гарсия (14). През второто полувреме Абдесамад Езаалзули (49) отново изведе „блаугранас“ напред, а крайният резултат бе оформен четири минути преди края от Чими Авила.

Осасуна Барселона

източник: Sofascore.com

Възпитаниците на Шави откриха резултата с първото си по-сериозно положение, когато Гави центрира към Нико Гонзалес, който отблизо даде аванс на тима си.

Но преднината им не се задържа дълго и две минути по-късно Осасуна изравни, след като Давид Гарсия се разписа след изстрел с глава.

В началото на второто полувреме Серхио Бускетс игра с ръка в собственото си наказателно поле, но не последва дузпа, а Барселона организира бърза контраатака. Усман Дембеле центрира към Абдесамад Езаалзули, който реализира от въздух. Малко по-късно пропуски за гостите направиха Дембеле и Гави.

В 86-ата минута домакините възстановиха равенството. Давид Гарсия центрира от ъглов удар, след което Чими Авила стреля, топката се отклони от крака на Самуел Умтити и влетя в мрежата.

По този начин Барселона остава на осмата позиция в Ла Лига с актив от 24 точки, а Осасуна е десети с две по-малко.