Отборът на Бетис срази Атлетик Билбао с 3:1 на свой терен в среща от 26-ия кръг на Ла Лига и се придвижи до шеста позиция за сметка на Реал Сосиедад. Загубата пък е удар по амбиците на "лъвовете" да влязат в топ 4.

Gulliver/GettyImages
11 снимки

В 13-ата минута Цими Авила изведе домакините напред, а в 38-ата Юри Берчиче прати топката в собствената си врата, увеличавайки преднината на домакините. В добавеното време на първото полувреме Горка Гурусета успя да върне един гол, но в средата на второто полувреме Джони Кардосо вкара трети гол за Бетис и върна преднината до две попадения.

Ключовият момент в мача бе в 40-ата минута, когато Нико Уилямс получи два жълти картона един след друг и остави Атлетик с човек по-малко. До изгонването му се стигна, след като той не овладя емоциите си и направи ироничен жест към съдията.

Благодарение на тази победа отборът на Мануел Пелегрини се изкачи на шесто място в класирането на испанското първенство с 42 точки. Атлетик е пети с 49 точки.