Реал Сосиедад победи Жирона с 1:0 при гостуването си в десетия кръг на испанската Ла Лига. Разликата между двата отбора направи испанският национал Микел Оярсабал в 44-ата минута.

Първата добра ситуация се откри пред гостите в деветата минута, но удар на Ори Оскарсон бе неточен. Отново исландецът бе най-близо до гола след половин час игра, когато шутът му профуча встрани от вратата на Пауло Гасанига.

По-добрата игра на Реал Сосиедад все пак се материализира в попадение минута преди края на полувремето. Тогава Андер Баренечеа центрира отляво, а Микел Оярсабал с глава от непосредствена близост откри за „Чури урдин“ - 0:1.

През втората част Жирона опита да понатисне съперника си, но дълго време не успяваше да създаде нищо интересно. Най-добрата възможност се откри пред Арно Данжума в 82-ата минута, като нидерландският нападател шутира от нелоша позиция, но вратарят на Реал Сосиедад Алекс Ремиро успя да спаси. До края на срещата гостите не допуснаха повече положения пред вратата си и се поздравиха с трите точки.

С тази победа Реал Сосиедад се вдигна до 11-о място в класирането с 12 точки, колкото имат още именно Жирона и Севиля, но и трите отбора остават извън Топ 10.