Хитът в Испания от миналия сезон Осасуна спечели при гостуването си на Валенсия с 2:1 в третия кръг на испанската Ла Лига.

Гостите от Памплона откриха резултата в 24-ата минута чрез дузпа, реализирана от Аймар Орос. „Прилепите“ опитаха всичко, за да се върнат в мача и успяха да изравнят в 80-ата минута чрез своя нападател Уго Дуро.

Осасуна обаче не бе казал последната си дума, защото дълбоко в добавеното време Начо Видал донесе трите точки след асистенция на черногорския нападател Анте Будимир. Видал, който е бивш играч на валенсианци, вкара с майсторско акробатично изпълнение, след като Будимир свали топката с глава към него при един корнер.

Успехът на Осасуна влиза в историята, тъй като тимът бе спечелил само един от последните си 16 мача срещу "прилепите".

По този начин гостите прекъснаха перфектния до момента старт на Валенсия и отново се върнаха на победния път - вече с шест точки, след като преди седмица допуснаха загуба от Атлетик Билбао.