Отборът на Райо Валекано продължава добрите изяви, след като надделя с 3:1 над гостуващия Кадис в мач от седмия кръг на испанската Ла Лига. Радамел Фалкао вкара гол в третия си пореден мач след завръщането си в Испания. В предишните два случая Ел Тигре порази мрежите на Леванте и Атлетик Билбао, а днес беше точен за 2:1 в 44-ата минута, като този път вече колумбийският нападател започна като титуляр.

Алваро Гарсия изведе Райо напред след 9 минути игра, а Вараздат Ароян изравни за 1:1 в 23-ата минута.

Фалкао изведе домакините отново в 44-ата, а Кадис бяха на крачка от изравняване в 76-ата минута, когато Алфонсо Еспино стреля с глава, но Столе Димитриевски се разтегна максимално и спаси.

Две минути преди края на редовното време „пчеличките“ си подпечатаха трите точки след великолепно попадение на Иси, чийто изстрел се заби в напречната греда и след това влетя в мрежата за крайното 3:1.

Победата върна Райо пред Барселона на петото място в класирането и го доближи само на точка от шампиона Атлетико Мадрид. Кадис пък 14-и с 6.