Севиля завърши наравно 1:1 с домакина Еспаньол в първия неделен двубой от 25-ия кръг в испанския шампионат.

Равенството остави севилци на второ място в Ла Лига, на шест точки след лидера Реал Мадрид, който в събота победи с 3:0 състава на Алавес.

В 36-ата минута гостите взеха преднина чрез Рафа Мир, който се разписа след асистенция на Папу Гомес.

Само пет минути след почивката Сержи Дардер отблизо с глава възстанови равенството.

В 62-ата минута Янгел Ерера пропусна да направи резултата 2:1 в полза на каталунците.

Жул Конде от гостите получи две официални предупреждения в рамките на само седем минути и четвърт час преди края на редовното време беше отстранен с червен картон от главния съдия Пабло Фуертес.

Еспаньол има 29 точки на 14-та позиция във временното класиране.

По-късно тази вечер е баското дерби между Атлетик Билбао и Реал Сосиедад, а Барселона гостува на Валенсия.