Еспаньол победи Валядолид с 1:0 като домакин в мач от деветия кръг на испанската Ла Лига и спря поредицата от четири срещи без успех в шампионата. Победата, която е едва втора за Еспаньол от началото на сезона, изпрати тима на 13-о място във временното класиране с 9 точки, докато Валядолид е 17-и с 8 точки.

Стражът на домакините Бенжамен Лекомт спаси вратата си в 40-ата минута след опасна атака на Валядолид, завършена от Серхио Леон.

Победният гол за Еспаньол бе дело на Хоселу в 78-ата минута, който засече центриране на Браян Оливан и от близко разстояние с глава се разписа за 1:0. Три минути по-късно Хави Пуадо можеше да реализира второ попадение за домакините, но топката се отби от дясната греда на вратата на Валядолид.