Елче задълбочи кризата в Райо Валекано, след като го победи с 2:1 у дома в мач от 25-ия кръг на Ла Лига. Домакините трябваше да правят обрат, след като Фран Гарсия откри резултата в 52-ата минута. В 77-ата минута Гуидо Карийо изравни, а седем минути по-късно Езекиел Понсе донесе успеха на своя отбор.

Елче събра 29 точки и излезе на 13-о място във временното класиране, докато за Райо това беше четвърта поредна загуба, като отборът има две точки повече.

Гостите можеше да поведат в 23-ата минута, но удар на Алваро Гарсия срещна лявата греда. Все пак в 52-ата минута Райо излезе напред в резултата. Тогава Иси Паласон намери Фран Гарсия, който от няколко метра не сбърка.

В 77-ата минута Елче стигна до изравнително попадение. След избита топка Гуидо Карийо беше най-съобразителен и с глава вкара за 1:1.

Седем минути по-късно домакините вече бяха напред в резултата. Пере Мия намери Езекиел Понсе при една отлична контраатака и последният с удар от средна дистанция вкара за 2:1.