Отборът на Елче удари по амбициите на Реал Бетис за участие в Шампионската лига догодина, след като постигна изненадваща победа с минималното 1:0 и то на „Бенито Вийямарин“.

Единственото попадение отбеляза Тете Моренте в 82-ата минута. До гола се стигна, след като Жерард Гумбау изведе с прехвърлящ пас отдясно в наказателното поле Хосан, който пък почти от аутлинията центрира на първа греда, където Моренте беше забравен и от близка дистанция заби топката във ватата на Руи Силва.

Домакините завършиха срещата и с човек по-малко, след като в добавеното време на двубоя Пол Акоуку бе изгонен с директен червен картон.

По този начин Бетис остава на петата позиция с 57 точки и изостават с три от четвъртия Атлетико Мадрид, който играе своя мач от кръга в сряда срещу Гранада. Елче, с тази победа, пък е 13-и с 38 точки.