Отборите на Елче и Еспаньол изиграха вълнуващ и резултатен двубой, но не успяха да се победят и завършиха завършиха при 2:2. Срещата от 10-ия кръг на испанската Ла Лига ще бъде запомнен с общо 32 отправени удара към вратарите, като и двата тима можеха да спечелят.

Още в 5-ата минута Адриа Педроса от „папагалчетата“ нацели гредата на вратата на домакините.

Лукас Бой обаче откри за домакините в 23-ата минута.

Еспаньол обаче стигна до обрат само в рамките на две минути в началото на втората част, когато се разписаха Ману Морланес в 51-ата и Раул Де Томас в 52-ата минута.

Малко след това Де Томас изпусна да направи 3:1 за тима от Барселона, а в 66-ата отново гредата спаси Елче.

Домакините успяха да изравнят чрез Дарио Бенедето в 84-ата, като в ситуацията и късметът беше на негова страна, след като имаше рикошет.

В последните секунди преди изтичането на добавеното време Джерард Гумбау насочи топката под гредата на вратата на Диего Лопес, но ветеранът изби в корнер, с което и спаси точката за своя отбор.

По този начин Елче вече има 10 точки и заема 14-ата позиция, докато Еспаньол е 11-и с 13 пункта. В следващия кръг Елче гостува на Алавес, а Еспаньол приема Атлетик Билбао.