Ейбар победи като гост Бетис в мач от 11-ия кръг на Ла Лига с 2:0.

Домакините от Бетис създадоха доста интересна ситуация пред вратата на съперника в 21-ата минута, след като Тейо стреля, но не сполучи да се разпише.

В 34-ата минута топката влезе в мрежата на домакините, но попадение нямаше задари засада на Инуи. През втората част гостите стигнаха до успеха с два гола в рамките на 5 минути. Първо Муто се разписа от няколко метра прониза мрежата, а пет минути по-късно Бургос от дузпа направи резултата 2:0.

Гостите си позволиха да изпуснат и дузпа, която беше уловена от вратаря Роблес в края на двубоя. Преди това в 71-ата минута Кореа пропусна да направи резултата класически.

След този успех Ейбар е на 12-ото място с актив от 13 точки, а Бетис е на 15-ото място с 12.