В двубой от 31-ия кръг на Ла Лига Ейбар спечели с минималното 1:0 у дома срещу Валенсия. Победното попадение дойде след ефектен автогол на Кондогбиа, който в опита си да изчисти топката я прати в собствената си врата в 16-ата минута на двубоя след центриране от корнер.

В края на първото полувреме играчите на Валенсия имаха претенции за дузпа, но съдията остави играта да продължи, но все пак се консултира със системата ВАР.

Домакините пропуснаха да затвърдят преднината си в 57-ата минута, когато Кореа пробва мерника си, но бранител на "прилепите" спаси отбора си от попадение. Домакините пропуснаха на няколко пъти да реализират втори гол, но това не се случи.

Гостите останаха с човек по-малко в 89-ата минута, след като Мангала получи втори жълт картон. В крайна сметка домакините спечелиха срещата с 1:0 и заемат 17-ото място в класирането на Ла Лига с актив от 32 и преднина от 6 пред Майорка. Валенсия са на 8-ото място с 46.