Реал Бетис постигна важен успех в гостуването си на Хетафе с минималното 1:0 в мач от 19-ия кръг на испанската Ла Лига. Единственото попадение падна от дузпа и бе дело на Борха Иглесиас в 86-ата минута.

Именно Иглесиас имаше първа възможност да отбележи гол още 5-ата минута, когато преодоля пазача си в наказателното поле и стреля, но прати топката в лявата греда.

Чистите ситуации обаче липсваха през по-голямата част от двубоя, като за всичките 90 минути имаше общо 3 точни удара.

Така се стигна до 86-ата минута, когато падна и единственото попадение в срещата. Тогава Иглесиас бе точен от дузпа, която севилци получиха за игра с ръка на Домингош Дуарте.

По този начин Бетис се изкачи до шестата позиция с 31 точки, докато  Хетафе е 17-и със 17 точки и само по-добрата голова разлика го държи над зоната на изпадащите, където със същия актив е и Селта, който е с мач по-малко. В следващия кръг севилци приемат лидера Барселона, а Хетафе, който записа четвърта поредна загуба, гостува на Атлетико Мадрид.