Отборите на Леванте и Гранада не се победиха в мач от 22-ия кръг в Ла Лига в същинска драма на „Суитат де Валенсия”, завършвайки 2:2. Звездата на Гранада Роберто Солдадо спаси точката за своя тим след гол с глава в добавеното време на срещата и по този начин остави тимът на осмо място с 30 точки, на три зад днешния си съперник.

На „Суитат де Валенсия” Хосе Моралес откри резултата след половин час игра, но две минути преди края на първата част Кенеди изравни за Гранада. Третият гол в срещата бе отново дело на халфа на Леванте Моралес, който добре засече подаване на Де Фрутос и поведе отново Леванте напред, за да се стигне до шеметния край във Валенсия, след като в 92-ата удар с глава на Роберто Солдадо да спаси точката за гостите при визитата им.