Челси победи Барселона с 2:1 в контролна среща. Тами Абрахам прониза вратата на Тер Стеген в 34-ата минута на срещата. Титуляр за каталунците е новото попълнение на клуба - Антоан Гризман. В 81-ата минута на срещата Рос Баркли направи резултата 2:0 в полза на лондонския тим. Иван Ракитич вкара почетното попадение за испанците в края на двубоя с красив удар.

Барселона създаде първото голово положение още в първата минута на двубоя. Ориол Бускетс стреля с глава след корнер, насочвайки топката на половин метър над гредата. В седмата минута Емерсон центрира остро отляво - Самюел Юмтити успя да избие на ръба на малкото наказателно поле.

В 15-ата минута Барселона изгради страхотна атака с близки подавания, при която Усман Дембеле беше изведен сам срещу вратаря Кепа Арисабалага, ала не намери точното продължение. В 24-ата Маунт успя да измъкне топката от Юмтити и отправи опасен удар от около 20 метра, но топката не намери целта.

В 34-ата минута Абрахам прониза вратата на съперника, въпреки усилията на каталунците да стигнат поне до изравняването до почивката, това не се случи.

През втората част Барселона продължи да търси попадението с по-активна игра, но все така не достигаше до попадение.

В 66-ата минута на срещата Иван Ракитич пробва мерника си, но отново гол нямаше. Челси направи резултата 2:0 в 81-ата минута на срещата, когато Баркли се разписа във вратата на испанския тим, на която беше Нето. В края на двубоя Иван Ракитич фиксира крайния резултат, след като се разписа в полза на Барса.

Така Челси записа престижна победа над испанския шампион.

Барселона - Челси 1:2
голмайстори: 0:1 Абрахам (34), 0:2 Рос Баркли (81), 1:2 Ракитич (90)

Ето и съставите на двата отбора:
Барселона: Тер Стеген, Сержи Роберто, Пике, Юмтити, Алба, Ориол Бускетс, Серхио Бускетс, Рики Пуч, Дембеле, Гризман, Коядо (Нето; Семедо, Тодибо, Лангле, Хайме; Де Йонг, Ракитич, Аленя; Малком, Карлес Перес, Рафиня)

Челси: Арисабалага, Аспиликуета, Кристенсен, Давид Луис, Емерсон, Жоржиньо, Ковачич, Педро, Маунт, Пулишич, Абрахам (Томори, Зума, Микел Алонсо, Баркли, Жиру, Кенеди)