Жирона и Алавес не успяха да се победят в най-интересния мач от съботната програма на Ла Лига и завършиха при 1:1 на "Монтивили". В срещата от 19-ия кръг на испанския шампионат двата тима изиграха едно интригуващо дерби между каталунци и баски, намиращи се в горната половина на таблицата.

След това равенство Жирона остава 8-ми с 24 точки, докато Алавес остава в Топ 4 - 4-ти с 32 пункта. Това е трето поредно равенство за каталунците, като са без успех в последните си шест мача.

Голмайсторът на домакините - Кристиан Стуани, даде аванс на своите след унищожителна задна ножица от около десетина метра в 12-ата минута на срещата. Това бе 12-ти гол за Стуани от началото на сезона в Ла Лига.

Пет минути след началото на втората част обаче Алавес се върна в срещата, след като Борха Бастон се възползва от лошо изчистване на защитата на съперника, овладя в близост до вратата на съперника и от няколко метра разстреля Боно за крайното 1:1.

Жирона - Депортиво Алавес 1:1

1:0 Кристиан Стуани 12'

1:1 Борха Бастон 50'