Реал Сосиедад продължи страхотната си серия в Ла Лига. Баските победиха рутинно с 2:0 Райо Валекано в мач от 18-ия кръг. С този успех серията на Сосиедад от последователни победи в испанския шампионат набъбна на шест.

Гостите от Баската област си осигуриха спокойствие още през първата част. Норвежкият нападател Александър Сьорлот откри в мадридските предградия след около четвърт час игра. Той се възползва от асистенция на Давид Силва.

Двайсетина минути по-късно авансът на гостите бе удвоен. Андер Баранчеа се разписа във вратата на Столе Димитриевски.

Сосиедад можеше да вкара трети гол в 74-ата минута, но ударът на Пабло Марин от границата на наказателното на валеканци бе отразен от Димитриевски.

С победата Реал Сосиедад се изкачи на трета позиция в Ла Лига с 38 точки, колкото има и вторият Реал Мадрид, но с два мача пасив. На върха остава Барселона с 41 пункта и равен брой срещи с „лос бланкос“. Далеч назад на четвърто място е другият мадридски тим Атлетико, със събрани 28 точки от 17 мача. Райо пък остава девети с 26 точки, само две от местата, даващи право на участие в евротурнирите.