Отборите на Атлетик Билбао и Ейбар не успяха да се победят и завършиха при "сухото" 0:0.

В 15-ата минута гостите поискаха дузпа за игра с ръка, но съдията Марио Лопес реши, че няма основание да даде наказателен удар.

Домакините организираха най-добрата си атака чак в последните секунди преди почивката, когато попадение на Иниго Кордоба не беше зачетено заради засада.

В 72-ата Андер Капа центрира отдясно и защитник на “синьо-червените” си вкара автогол. Ситуацията обаче разгледана със системата ВАР и голът отменен заради засада на десния бранител на Билбао.

В 83-ата минута стражът на гостите Марко Дмитрович успя да спаси удар с глава на Раул Гарсия.

До края на срещата не се случи нищо по-интересно и срещата завърши без голове.

„Баските“ остават шести с 27 точки, докато Ейбар са 16-ти със същия брой точки. В следващия кръг Атлетик Билбао гостува на Реал Мадрид, който през седмицата има отложен мач с Барселона за Ел Класико. Ейбар пък приема Гранада.