Атлетико Мадрид победи Малага като гост с 2:0 в мач от 29-я кръг на Примера дивисион. С успеха Атлетико заема третата позиция във временното класиране в Испания с 58 точки, на една от четвъртия Севиля, който обаче е с мач по-малко.

Тимът на Малага пък е 16-и с 27 точки в актива си.

Победата бе четвърта поредна за Атлетико Мадрид в Примера дивисион, а за успеха се разписаха Коке в 26-ата и Филипе Луис в 74-ата минута.

Домакините от Малага изпуснаха изгодна възможност в 12-ата минута, когато Игнасио Камачо не успя да реализира. За сметка на това в 26-ата минута Коке не сгреши и завърши с гол чудесна акция на гостите.

След почивката Фернандо Торес бе близо до гол в 57-ата минута, но камерунският вратар на домакините Карлос Камени се намеси навреме.

в 74-ата обаче Филипе Луис овладя добре топката и с точен удар вкара за 2:0, оформайки крайния резултат в полза на Атлетико Мадрид.