Отборите на Реал Сосиедад и Виляреал не успяха да излъчат победител в оспорваното дерби помежду си, в което залогът бе първото място в Примера дивисион. В крайна сметка срещата на стадион „Аноета” завърши при резултат 1:1, който в крайна сметка облагодетелства домакините, които излязоха еднолично на върха във временното класиране.

И двата гола в срещата дойдоха след дузпи през първото полувреме. Резултата първи откриха гостите. Виляреал стигна до наказателен удар след необмислена постъпка на защитника Ариц Елустондо, който откровено изрита връхлитащия противников футболист.

С изпълнението на дузпата се нагърби Жерар Морено, който бе безкомпромисен и откри резултата.

В 21-ата минута домакините имаха страхотна възможност да изравнят резултата, но ударът на Андер Мугуруса бе избит със сетни усилия в корнер.

Десет по-късно Реал Сосиедад стигна също стигна до дузпа. Тя бе отсъдена за груба проява от страна на Пау Франсиско Торес, който удари с лакът противник при борба за висока топка в наказателното поле.

Микел Ойарсабал бе точен от бялата точка за 1:1, което в крайна сметка се оказа и крайният резултат в мача.

През втората част двата тима предимно накъсваха играта и добрите положения за гол пред двете врати почти липсваха.

След спечелената точка РЕал Сосиедад събра актив от 24 и вече има една повече от Атлетико Мадрид, който е втори. Веднага след него е съставът на Виляреал с 20 пункта.