Атлетик Билбао и Реал Сосиедад завършиха 0:0 в баското дерби на „Сан Мамес“ от 16-ия кръг на Висшата лига.

Футболистите на Реал Сосиедад създадоха първата опасност в мача в 20-та минута, когато Аднан Янузай подаде към Микел Оярасабал, който получи много добра възможност, но стреля в аут.

Асиер Ияраменди отправи много хубав удар от дистанция в 28-та минута, но топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Яго Ерерин.

Атлетик Билбао пропусна да поведе в резултата в 29-та минута, когато Лекуе центрира в наказателното поле на Реал Сосиедад, където Сусаета с глава продължи към Микел Рико, а той стреля, но неточно в аут.

Херонимо Руи направи решаващо спасяване в 52-та минута, когато отрази удара от въздуха на Раул Гарсия.

Домакините направиха нов пропуск в 55-та минута, когато пред Оскар де Маркос се откри добра възможност, но в последния момент ударът му бе блокиран от Алберто де ла Бея.

Аднан Янузай не се възползва от грешка на Аймерик Лапорт в 63-та минута и стреля неточно в аут.

Пет минути по-късно Чаби Прието комбинира с Уилиан Жозе, който бе изведен на много добра позиция, но стреля в аут.

Вратарят на Атлетик Билбао Яго Ерерин направи спасяване в 89-та минута, когато отрази удара на Чаби Прието от въздуха.

Реал Сосиедад е осми в класирането с 20 точки, докато Атлетик Билбао е 12-ти с 18 точки.