Отборът на Бетис Севиля надигра Осасуна при гостуването си в Памплона с 2:1, като сложи край на серията на домакините без загуба на стадиона си в двубой от десетия кръг на испанската Ла Лига.

Витор Роке откри резултата от тима на Севиля в седмата минута, като така завърши частта. Лукас Торо успа да изравни за баските малко след час игра.

Бетис обаче отново взе нещата в свои ръце и отново поведе с гол на Чими Авила в 73-ата минута. В последните секунди гостите останаха с човек по-малко на терена след червен картон на резервата Натан, който бе влязъл в игра в 88-ата минута.

С успеха Бетис се качи на шесто място в класирането с 15 точки, като изпревари точно Осасуна, останал с една позиция по-надолу. В следващите си мачове Осасуна гостува на Реал Сосиедад, докато Бетис е домакин първо на Копенхаген в Лигата на конференциите, а след това посреща и Атлетико Мадрид в Ла Лига.