Отборът на Бетис направи сериозна крачка към финала за Купата на Краля. Андалусийци успяха да постигнат победа с 2:1 като гост на Райо Валекано в първия двубой между двата тима иса сериозен фаворит за продължаване напред към сблъсъка за трофея.

Домакините на "Вайекас" първи откриха резултата още в 5-ата минута, когато албанският национал Иван Балиу центрира отдясно и Алваро Гарсия с глава вкара за 1:0. Бетис обаче възстанови паритета в 26-ата минута с гол на Борха Иглесиас. Той получи пред наказателното поле и с мощен шут по земя вкара за 1:1.

Гостите стигнаха до обрата в 68-ата минута, когато Кристиан Тейо подаде за Уилиям Карвальо на дъгата, а португалецът промуши топката през краката на съперник и излезе сам срещу вратаря, вкарвайки за 1:2.

Реваншът е на 3 март на "Бенито Вийямарин" в Севиля.