Бетис победи Елче с 3:0 като гост в мач от 14-ия кръг на Ла Лига и се утвърди на петата позиция в класирането.

Гостите стартираха отлично двубоя и в 12-ата минута Алекс Морено изведе Хуанми в наказателното поле, след което нападателят реализира в долния ляв ъгъл. Малко по-късно гол на Вилиан Жозе бе отменен заради засада след преглеждане на ситуацията с ВАР.

Логичното се случи в 24-ата минута, когато андулсийците вкараха ново попадение, след кто получиха право да изпълнят дузпа. Вилиан Жозе застана зад топката и с красив изстрел под напречната греда реализира.

Три минути след гола Бетис удвои преднината си. Набил Фекир се възползва от грешка на съперник, след което хладнокръвно вкара трети гол в полза за тима си.

През второто полувреме домакините нямаха отговор на студения душ през първото и резултатът до края на двубоя не бе променен.

С победата Бетис събра актив от 24 точки, с четири повече от шестия Барселона. От своя страна Елче остана в опасната зона с 11.