Бетис постигна важна победа с 2:1 при гостуването си на Виляреал в мач от 23-ия кръг на Ла Лига.

Gulliver/GettyImages
24 снимки

Двата тима предоставиха равностойна битка през първото полувреме, но в последната минута гостите откриха резултата. Набил Фекир направи великолепен индивидуален пробив, след което нахлу в наказателното поле и реализира в долния ляв ъгъл.

Бетис стартира отлично и втората част и в 53-ата минута удвои преднината си. След центриране от ъглов удар Емерсон бе над всички и с глава реализира под напречната греда.

Виляреал постепенно вдигна оборотите и в 64-ата минута получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Жерард Морено и с изстрел в долния десен ъгъл реализира.

До края на двубоя домакините притиснаха съперника си, но гостите не допуснаха вратата им да бъде застрашена.

С постигнатия успех Бетис доближи Виляреал на шестата позиция, като разликата между двата тима е само три точки.