Бетис допусна изненадваща домакинска загуба с 0:2 от Селта Виго и пропусна да се доближи на две точки от градския съперник Севиля. Андалусийци допуснаха и двата гола в края на първото полувреме, когато се разписа Яго Аспас - първо от дузпа в 36-ата минута, а след това и след грешка на отбраната на Бетис в добавеното време преди почивката.

През второто полувреме Бетис натисна съперника си, но така и не успя да вкара дори един гол.

Със спечелените три точки Селта събра 23 и се изкачи до 12-о място, докато Бетис е трети с 33 точки.

В другия вечерен двубой в Испания Алавес взе важна точка от Реал Сосиедад в битката си за оцеляване в Ла Лига. Мачът във Витория-Гастеис започна по-добре за гостите от Сан Себастиан, които поведоха още в 14-ата минута чрез Аднан Янузай.

След почивката обаче Алавес изравни чрез Хоселу, който вкара от дузпа в 58-мата минута. С равенството Алавес събра 16 точки и макар да остава в зоната на изпадащите, има равен брой точки със 17-ия Елче. Реал Сосиедад е на шесто място с 30 точки.