Отборът на Бетис победи трудно с минималното 1:0 гостуващия Осасуна в мач от 21-ия кръг на испанската Ла Лига. Единственото попадение отбеляза Борха Игласиас в 79-ата минута.

Преди почивката и в началото на втората част по-чистите положения създадоха футболистите на Осасуна. Пропуските на Джонатан Кайери обаче ги лишиха от заслужен аванс.

В 12-ата минута гол на Виктор Руис от Бетис беше отменен заради засада, но домакините рядко стигаха до удари към вратата на Серхио Ерера.

В 47-ата минута Рубен Гарсия стреля с глава, но късметът отново беше на страната на домакините. Малко по-късно Йоел Роблес отрази поредния удар на Кайери.

В герой за севилци се превърна Борха Иглесиас. Нападателят се появи като резерва в 58-ата минута, а в 79-ата минута донесе победата на отбора си след подаване на друга резерва - Кристиан Тейо.

Това беше пети пореден мач без загуба за „вердибланкос“. Те са на 7-о място с актив от 30 точки, докато Осасуна се намира точно над чертата на изпадащите.