Бетис победи с 3:1 Еспаньол в среща от 29-ия кръг на испанската Ла Лига. С този успех севилци събраха актив от 48 точки, което им помогна да се изкачат на 5-та позиция. Ситуацията за Еспаньол продължава да бъде деликтана и каталунците остават 19-ти с 27 пункта.

Айози Перес от Бетис откри резултата в 27-ата минута, след като Луис Енрике направи отличен пробив и асистира на своя съотборник. Седем минути по-късно Хуан Миранда с красиво изпълнение удвои преднината на домакините.

Веднага след подновяването на играта Сесар Монтес с акробатично изпълнение върна Еспаньол в мача – 1:2.В 69-ата минута Уилям Карвальо сложи точка на спора, като вкара трети гол за Бетис за 3:1. Попадение на Мартин Брайтуайт от Еспаньол в допълнителното време на двубоя бе отменено след справка с ВАР.