Отборът на Бетис записа минимална победа като домакин на Хетафе в мач от Примера дивисион.

Срещата на стадион „Бенито Виямарин” се превърна в истинска корида и завърши при резултат 1:0. Единственият гол в мача дойде от дузпа в неговия край, а в герой за домакините се превърна Борха Иглесиас в 84-ата минута. Четвърт час преди последния съдийски сигнал, Серхио Каналес пропиля друг наказателен удар за андалусийци.

Домакините завършиха мача в числено намален състав, след като в продължението на двубоя Уилям Карвальо набързо си изкара два жълти картона. Двубоят бе доста груб, като освен двете официални предупреждения за Карвальо, още цели седем играчи видяха жълтия цвят на картона.

Така след успеха в петък вечер, Бетис се изкачи на шестото място във временното класиране. Хетафе пък остава 14-ти.