Отборът на Бетис се върна на победния път с домакински успех с 1:0 над Атлетик Билбао в мач от 28-мия кръг в испанската Ла Лига.

Андалусийците, които загубиха предишните си две шампионатни срещи и нямаха успех в пет последователни мача във всички турнири, стигнаха до победата с гол на нападателя Борха Иглесиас в 20-ата минута.

В 55-ата минута Иглесиас можеше да вкара и втори гол, но ударът му с глава мина на сантиметри покрай гредата.

Проблемите за Бетис в срещата дойдоха в 80-ата минута, когато от игра бе изгонен плеймейкърът Набил Фекир. Въпреки това обаче гостите от Билбао така и не успяха да създадат нещо опасно пред вратата на Клаудио Браво и мачът завърши при резултат 1:0.

С победата Бетис излезе на четвърто място с 49 точки. Атлетик Билбао е на осма позиция с 40 точки.