Бетис и Атлетик Билбао завършщиха 0:0 в мач от 15-ия кръг на испанската Ли Лига. Двата отбора продължават да са съседи в класирането, като временно изпревариха Атлетико Мадрид, който играе по-късно тази вечер. Атлетик се изкачи на четвърто място, а Бетис - на пето.

В десетата минута Атлетик Билбао поиска дузпа, но съдията прецени, че играта трябва да продължи.

В 37-ата минута Набил Фекир от Бетис изстреля мощен шут към десния ъгъл, но националният вратар на Испания Унай Симон направи зрелищно спасяване. Пет минути преди почивката за Атлетик направи Иняки Уилямс.

В 53-ата минута Фекир стреля от прякк свободен удар на сантиметри от десния стълб. След час игра Унай Симон спаси и опасен удар на Луис Енрике от домакините.

В добавеното време на срещата пропуск от фал от дора позиция за Бетис направи и Уилям Жозе.

Минута преди края на продължението на мача с червен картон бе изгонен защитникът на домакините Луис Фелипе.