Бетис и Райо Валекано завършиха при резултат 1:1 във втори мач от полуфиналите за Купата на краля. С равенството „зелено-белите“ се класираха на финал в турнира, където ще се изправят срещу Валенсия.

Мачът вървеше скучно, но в полза на Бетис в общия резултат до последния четвърт час. В 80-ата минута Бебе отбеляза фантастичен гол от пряк свободен удар, с който прати в нокдаун възпитаниците на Мануел Пелегрини.

Отговорът на опитния наставник обаче не закъсня – 120 секунди след попадението, направило общия резултат равен, той включи в игра живата легенда Хоакин. 40-годишният футболист изигра ключова роля за гола на „лос вердибланкос“, отправяйки страхотен пас в коридор към Серхио Каналес в продължението на срещата. Испанският футболист опита пас, но топката се отклони в крака на играч на валеканци и след докосване на тарана Борха Иглесиас влетя в мрежата на гостите.

Финалът за Купата на краля е на стадион "Ла Картуха" в Севиля, което дава сериозно домакинско предимство на Бетис.