Атлетик Билбао победи с 2:1 в гостуването си на Леванте в среща от 36-ия кръг на Ла Лига. По този начин баските се върнаха на победния път след двете поредни поражения от Реал Мадрид и Севиля.

В светлините на прожекторите днес бе Раул Гарсия, който стана автор и на двата гола за баските. Първият дойде в 4-ата минута, а другият - в продължението на първата част след прехвърлящ удар. И при двете попадения ключовият пас бе на Оскар де Маркос.

В 71-ата минута Енис Барди върна един гол за “жабчетата”, който обаче не бе достатъчен, за да избегнат загубата.

С тези 3 точки Атлетик Билбао вече е на седмото място с 51 пункта, колкото има и осмият Реал Сосиедад, който обаче е с мач по-малко. Леванте от своя страна е 12-и с 43.