Атлетик Билбао и Алавес не успяха да се победят и завършиха при 1:1 в среща от 34-ия кръг на Ла Лига. Двата тима са съседи в класирането, разделяни от 3 точки, но след това равенство Атлетик запазва своята седмица позиция.

Седмото място може да донесе класиране за Лига Европа, ако Барселона спечели финала за Купата на Испания (срещу Валенсия).

Атлетик и Алавес направиха равностоен двубой. В 41-вата минута Бенят Ечебария изведе домакините напред в резултата след страхотен шу тот пряк свободен удар от над 25 метра.

Футболистите Атлетик обаче не успяха да задържат преднината си до почивката  Борха Бастон изравни след разбъркване в полето на съперника. Топката бе изсипана от свободен удар в наказателното поле, но нито един играч на Атлетик не успя да изчисти. Там Бастон се оказа най-съобразителен и от няколко метра вкара на празна врата за крайното 1:1.

Атлетик Билбао - Алавес 1:1

1:0 Бенят Ечебария 41'

1:1 Борха Бастон 45'