Барселона допусна нова много голяма издънка и завърши 1:1 при домакинството на Атлетик Билбао на "Камп Ноу" от седмия кръг на Ла Лига. Каталунците вече нямат победа в три последователни кръга от испанския шампионат. Това е второ поредно равенство за „блаугранас“ на „Камп Ноу“. Атлетик Билбао поведе в резултата с гол на Оскар де Маркос в 41-та минута, а Мунир Ел Хадади изравни резултата в 84-та минута.

Старши треньорът на Барселона Ернесто Валверде направи поредните ротации в своя състав, като остави Лионел Меси и Серхио Бускетс на резервната скамейка.

Първата възможност в мача се откри пред каталунците в 7-та минута. Луис Суарес отправи много далечен удар, а след него топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Унай Симон.

Атлетик Билбао организира добра атака в 12-та минута, когато Раул Гарсия пусна много добър пас към Иняки Уилямс, който излезе на чудесна позиция, но стреля неточно в аут.

Иняки Уилямс направи непростим пропуск в 17-та минута, когато можеше да се възползва от грешка на Марк-Андре тер Стеген, но Артуро Видал се намеси решаващо и спаси вратата на Барселона от сигурен гол.

Иниго Мартинес получи контузия и бе сменен в 23-та минута от Ноласкоаин.

Вратарят на Атлетик Билбао Унай Симон направи великолепно спасяване в 25-та минута. Артуро Видал пусна перфектен извеждащ пас към Луис Суарес, който изскочи сам срещу Симон, но вратарят с крак успя да отрази удара на уругвайския нападател.

Луис Суарес демонстрира добър контрол върху топката в 38-та минута, след което стреля, но Унай Симон отново се намеси решаващо и изби в корнер.

Атлетик Билбао поведе в резултата в 41-та минута, когато Маркел Сусаета центрира в наказателното поле на Барселона, където Оскар де Маркос бе изпуснат на втора греда и отблизо прати топката във вратата на Тер Стеген.

Луис Суарес центрира в наказателното поле на Атлетик в 44-та минута, където Филипе Коутиньо бе оставен непокрит, но стреля слабо с глава и Унай Симон направи рутинно спасяване.

В добавеното време на първата част пред Коутиньо се откри нова възможност, но ударът му не бе достатъчно добър и Симон успя да избие.

Първият ход на Ернесто Валверде бе да пусне Серхио Бускетс в игра в 51-та минута на мястото на Серхи Роберто.

Усман Дембеле отправи далечен удар в 54-та минута, но Унай Симон спаси удара му.

Лионел Меси се появи в игра в 55-та минута на мястото на Артуро Видал.

Барселона направи много сериозен пропуск в 62-та минута. Усман Дембеле подаде към Филипе Коутиньо, който не успя да нанесе добър удар и топката срещна напречната греда на вратата на Унай Симон.

Лионел Меси отправи хубав удар от фаул в 72-та минута от около 23 метра, но защитник на Атлетик Билбао се намеси решаващо и успя да избие топката малко пред гол линията.

Атлетик Билбао можеше да организира много опасна контраатака в 74-та минута, но Иняки Уилямс се забави със завършващия удар и Нелсон Семедо направи решаващ шпагат.

Барселона пропусна отлична възможност да изравни резултата в 77-та минута, когато Лионел Меси стреля, но топката срещна десния стълб на вратата на Унай Симон.

Барселона успя да изравни резултата в 84-та минута. Първият удар на Лионел Меси бе спасен от Симон, но топката се върна в аржентинеца. След това звездата на каталунците подаде към Мунир Ел Хадади, който само постави своя крак на пътя на топката и я вкара във вратата на Атлетик Билбао.

Барселона можеше да стигне до победата в първата минута на добавеното време на срещата, когато Лионел Меси комбинира много добре с Иван Ракитич, който излезе сам срещу Симон, но стреля над напречната греда.

Барселона е лидер с 14 точки, но каталунците могат да загубят първото място, тъй като предстои дербито на Мадрид между Реал и Атлетико на „Сантиаго Бернабеу“. Атлетик Билбао е петнайсти със 7 точки.

Барселона - Атлетик Билбао 1:1

0:1 Оскар де Маркос 41'

1:1 Мунир Ел Хадади 84'

Барселона: Марк-Андре рер Стеген, Нелсон Семедо, Жерар Пике, Клеман Ленгле, Жорди Алба, Серхи Роберто, Иван Ракитич, Артуро Видал, Фелипе Коутиньо, Луис Суарес, Усман Дембеле

Атлетик Билбао: Симон Унай, Йерай Алварес, Оскар Де Маркос, Микел Баленсиага, Иниго Мартинес, Бенят Ечеберия, Раул Гарсия, Дани Гарсия, Юри Берчиче, Иняки Уилямс, Маркел Сусаета