Отборът на Барселона победи трудно с 2:1 изненадата през този сезон в Ла Лига Хетафе в среща от 24-тия кръг на първенството. "Каталунците" вкараха чрез Антоан Гризман в 33-ата и Сержи Роберто в 39-ата минута. Анхел Родригес върна едно попадение в 66-ата минута, което обаче се оказа недостатъчно за гостите.

Срещата беше предшествана от кампанията "По-силни заедно" в подкрепа на засегнатите от корона вируса в Азия. Футболистите на Барса пък излязоха с фланелки с номер „11“ в знак на подкрепа към тежко контузения Усман Дембеле.

Срещата започна в спокойно темпо като двата отбора се опитваха да атакуват на скорост по крилата.

В 14-ата минута дойде и първата по-сериозна опасност за една от двете врати. Серхио Бускетс изведе Лионел Меси, който овладя топката зад защитата, но стреля в аут.

В 21-ата минута Жорди Алба бе заменен принудително от Жуниор Фирпо заради контузия. Минута след това Сержи Роберто се опита да върне топката назад, но изведе Хорхе Молина, който от чудесна позиция, малко под ъгъл, беше блокиран.

Малко след това Молина стреля с глава на първа греда, вратарят Марк-Андре тер Стеген изби, но Алан Ниом реализира при добавката. Попадението обаче беше след проверка с ВАР. Видеоповторениета показаха, че Ниом е фаулирал Самюел Юмтити.

В 34-ата минута именно Юмтити изнесе добре топката и подаде за Меси, който отклони към Антоан Гризман и по този начин го изведе сам срещу вратаря. Френският нападател прехвърли легналия вратар, за да открие резултата - 1:0.

Само шест минути след това домакините стигнаха до втори гол. Резервата Жуниор Фирпо центрира отляво, Ансу Фати се размина с топката, но тя стигна до Сержи Роберто, който стреля и отбеляза с удар от десетина метра за 2:0.

В добавеното време на първата част Гризман центрира към втората греда, където непокритият Меси можеше да вкара трети гол с глава, но вратарят Давид Сория изби.

В 58-ата минута Гризман изведе Ансу Фати, който беше с гръб към вратата и остави за Меси. Аржентинецът стреля, но покрай гредата.

В 66-ата минута гостите успяха да върнат едно попадение. Топката беше центрирана отдясно към Анхел Родригес, който успя да влезе между Жерард Пике и Сержи Роберто и вкара чудесен гол от въздуха до гредата за 2:1.

Малко след попадението шампионите можеха да си върната аванса от два гола, но Сория спаси отбора си. Серхио Бускетс изнасе добре топката и подаде за Меси, който на пък намери Фати. 17-годишния нападател стреля, но Сория изби.

В 72-ата минута Анхел Родригес стреля към вратата на Тер Стеген, който обаче спаси.

Две минути по-късно "каталунците" отново направиха сериозен пропуск. Жуниор Фирпо напрдена отляво и подаде на Фати в наказателното поле, който не успя да стреля, но пък топката ситгна до Гризман. Французинът беше сам на десетина метра пред вратата, но шутира над гредата.

Пет минути след това Меси изведе Гризман зад гърба на Марк Кукурейя, но нападателят стреля неточно.

В последната минута на добовеното време  Меси завъртя добре топката към сглобката, но топката премина на сантиметри от целта.

С гази победа Барса временно изравнява по точки Реал - по 52, но преди "белите" да са изиграли своя мач срещу Селта утре. Хетафе остават трети с 42. В следващия кръг  "каталунците" гостуват на Ейбар, докато Хетафе приема Севиля.

БАРСЕЛОНА – ХЕТАФЕ 2:1

1:0 Антоан Гризман 33’

2:0 Сержи Роберто 39’

2:1 Анхел Родригес 66'

Стартови състави на двата отбора:

БАРСЕЛОНА (4-3-3): 1. Марк-Андре тер Стеген – 20. Сержи Роберто, 3. Жерард Пике, 23. Самуел Умтити, 18. Жорди Алба – 21. Френки де Йонг, 5. Серхио Бускетс, 8. Артур – 10. Лионел Меси (к), 17. Антоан Гризман, 31. Ансу Фати

Старши треньор: Кике Сетиен

ХЕТАФЕ (4-4-2): 13. Давид Сория – 17. Матиас Оливера, 16. Шабиер Ечейта, 2. Джене, 12. Алам Ниом – 15. Марк Кукурея, 20. Неманя Максимович, 18. Мауро Арамбари, 5. Огенекаро Етебо – 7. Хайме Мата, 19. Хорхе Молина (к)

Старши треньор: Хосе Бордалас