Барселона разнищи Хихон, побеждавайки го с 6:1 в среща от 25-ия кръг на Ла Лига. Лео Меси пък не пропусна да се разпише и така отпразнува юбилейния си мач номер 500 като титуляр с екипа на каталунците.

Той откри сметката на Барса, а след него се разписаха и Луис Суарес, Пако Алкасер, Неймар и Иван Ракитич. Едно от шестте попадения бе автогол на Хуан Родригес.

Още в 3-ата минута Меси се разписа с глава, прехвърляйки вратаря, след асистенция на завърналия се Хавиер Масчерано.

В 11-ата минута пък Родригес си отбеляза автогол.

Десет минути по-късно Хихон върна интригата в мача след като Кастро се разписа при добавка след удар на свой съотборник.

Радостта на гостите обаче не се задържа за дълго, тъй като в 27-ата минута Луис Суарес вкара за 3:1. Защитник на Спортинг не изчисти добре топката и тя попадна директно на крака на Суарес, който се възползва по най-добрия начин.

След почивката Пако Алкасер увеличи преднината на каталунския тим с топовен изстрел от нивото на пеналта.

Атаките на Барселона продължиха, а головете се увеличиха. Неймар вкара изключителен пряк свободен удар, който вратарят нямаше шанс да спаси в 65-ата минута.

Три минути преди края и Иван Ракитич записа гол на сметката си. Той вкара от малък ъгъл и довърши Хихон с крайното 6:1.

Виляреал пък прегази Осасуна с 4:1 и така се изкачи на 6-ата позиция.