Барселона постигна победа със 7:0 срещу Еркулес, и се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Краля.

Настоящият все още носител на трофея поднесе изненадата в първата среща, като не успя да победи третодивизионния си съперник, и завърши само 1:1 при гостуването в Аликанте преди три седмици.

Сега обаче на "Ноу Камп" интрига тотално отсъстваше, и в последния си мач за 2016-та година Барса взе лесна победа, въпреки отсъствието на повечето си титуляри.

Лео Меси, Неймар, Луис Суарес и Жерар Пике получиха почивка, а Бускетс, Алба, Роберто и Иниеста останаха на пейката.

Арда Туран се отчете с хеттрик за успеха на "каталунците", а Лука Дин реализира първото си попадение с екипа на Барселона.

Френският национал откри резултата в 37-та минута, Иван Ракитич удвои от дузпа преди почивката, а през второто полувреме Рафиня и Туран само за 10 минути тотално убиха Еркулес.

Пако Алкасер в 73-та минута направи 5:0, а след това Туран добави още два гола в 86-та и 89-та минути за финалното 7:0.

Жребият за осминафиналите е в петък, а напред в сряда продължиха още Валенсия, Осасуна, Ла Коруня, Севиля и Ейбар.

В четвъртък играят за определяне на последните осминафиналисти Еспаньол-Алкоркон, Селта-Мурсия, Алавес-Химнастик, Билбао-Сантандер.