Барселона постигна разгромна победа с 6:0 срещу Алавес при гостуването на „Мендисороса“ в мача от 22-ия кръг на Примера дивисион. Каталунците нанесоха своя удар през второто полувреме, когато в рамките на осем минути от 59-та до 67-та отбелязаха четири гола. Алавес и Барселона ще играят един срещу друг и във финала за Купата на Краля.

Барселона организира опасна атака още в 4-та минута, когато Лука Дин подаде към Лионел Меси, който стреля, но Фернандо Пачеко спаси. Пред Алеиш Видал се откри добра възможност в 15-та минута, но стреля над напречната греда в аут.

Алавес направи невероятен пропуск в 25-та минута, когато Тео Ернандес организира перфектна контраатака. Той преодоля Лука Дин, след което излезе сам срещу Марк-Андре тер Стеген, но вратарят на Барселона спаси.

Каталунците направиха нов много сериозен пропуск в 25-та минута, когато Луис Суарес подаде към Андре Гомеш, който излезе на добра позиция сам срещу Пачеко и стреля, но вратарят успя да се намеси и да избие в корнер.

Барселона поведе в 37-та минута, когато Алеиш Видал центрира в наказателното поле на Алавес, където Луис Суарес отблизо засече топката във вратата на Пачеко за 1:0.

Барселона удвои преднината си в 40-та минута. Лионел Меси пусна отличен извеждащ пас към Луис Суарес, който стреля, но Пачеко успя да отрази удара му, след което топката рикошира в главата на уругваеца и попадна в Неймар, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

Алавес можеше да върне интригата в мача в 47-та минута, когато Тео Ернандес центрира в наказателното поле на Барселона, където Сантос бе оставен непокрит и стреля, но над напречната греда в аут.

Барселона вкара трети гол в 59-та минута. Лионел Меси открадна топката от Вигарай, след което излезе сам срещу Пачеко и прокара топката между краката му.

Каталунците реализираха четвърти гол само четири минути по-късно. Луис Суарес пусна извеждащ пас към Лионел Меси. Аржентинецът бе застигнат от Тео Ернандес, който му се хвърли на шпагат, а отбитата топка рикошира в крака на Алексис Руано, който си отбеляза автогол.

Барселона поведе с 5:0 в 65-та минута, когато Меси и Суарес комбинираха помежду си, след което уругваецът чукна към Иван Ракитич, а той с удар отблизо изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на Пачеко.

Барселона направи резултата 6:0 в 67-та минута, когато Неймар стреля, Пачеко плонжира и изби топката, но Луис Суарес я посрещна от въздуха и я изпрати във вратата на Алавес.

Лионел Меси стреля от фаул в 71-та минута, но над напречната греда в аут.

Алеиш Видал получи много тежка контузия в 85-та минута, когато десният му глезен бе счупен. Футболистът бе изнесен на носилка и не успя да сдържи сълзите си.

Барселона излезе на първо място във временното класиране на Ла Лига с 48 точки. Реал Мадрид е втори с 46, но и три мача по-малко. Алавес е дванайсти с 27 точки.