Барселона и Реал Мадрид завършиха 1:1 в Ел Класико от 14-ия кръг на Примера дивисион. Каталунците могат да съжаляват изключително много за пропуснатата победа, тъй като поведоха с гол на Луис Суарес в 53-та минута и водеха до 90-та, когато Серхио Рамос изравни резултата. С това равенство „белия балет“ запазва аванса си от шест точки пред каталунците.

Гостите от Реал Мадрид имаха претенции за дузпа още в 3-та минута на мача за нарушение срещу Лукас Васкес, но арбитърът Клос Гомес остана безмълвен.

Серхи Роберто отправи хубав удар в 10-та минута, а топката срещна ръката на Серхио Рамос и излезе в корнер. Домакините имаха претенции за дузпа, които бяха подминати от съдията Клос Гомес.

Пред Луис Суарес се откри добра възможност в 21-та минута, но ударът му бе блокиран от Рафаел Варан.

„Кралете“ имаха нови претенции за дузпа в 24-та минута за нарушение на Хавиер Масчерано срещу Кристиано Роналдо, но Гомес отново остана безмълвен.

Кристиано Роналдо отправи хубав удар в 37-та минута, но Тер Стеген спаси и изби в корнер.

Минута по-късно пред Роналдо се откри нова възможност, след като финтира един защитник на Барселона, но друг го притисна в последния момент. Португалецът стреля, а Тер Стеген спаси без особени проблеми.

Даниел Карвахал игра с ръка в наказателното поле на Реал Мадрид, но Клос Гомес прецени, че няма основание да свири дузпа за Барселона.

Барселона поведе в 53-та минута, когато Неймар центрира от фаул в наказателното поле на Реал Мадрид, където Луис Суарес отблизо с глава изпрати топката във вратата на Кейлор Навас.

Каталунците можеха да вкарат втори гол в 57-та минута, когато Лионел Меси пусна отличен пас към Луис Суарес, който изскочи сам срещу Навас и успя да настигне топката, но след като я чукна, тя излезе в аут.

Андрес Иниеста се завърна в игра в 60-та минута, когато смени Иван Ракитич и неговото появяване на терена определено се отрази положително на играта на Барселона.

Каземиро смени в 66-та минута Иско, който реагира доста бурно.

Неймар направи невероятен пропуск в 68-та минута, когато финтира Карвахал в наказателното поле на Реал, след което остана сам срещу Навас, но стреля над напречната греда в аут.

Барселона организира нова отлична атака в 69-та минута, когато Андре Гомеш подаде към Андрес Иниеста, който навлезе в наказателното поле на Реал и шутира, но Карвахал в последния момент направи шпагат, след което топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Навас.

Зидан смени в 77-та минута Карим Бензема, а на негово място пусна в игра Марко Асенсио.

Барселона можеше да реши всичко в мача в 82-та минута, когато Андрес Иниеста изведе Лионел Меси сам срещу Кейлор Навас и аржентинецът стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Кейлор Навас.

Мариано Диас направи своя дебют в  Ел Класико, след като се появи в 86-та минута в игра на мястото на Матео Ковачич.

Неймар бе сменен в 87-та минута от Денис Суарес. Бразилецът завърши мача с лед на дясното бедро.

Дани Карвахал центрира в наказателното поле на Барселона в 87-та минута, след което Серхио Рамос стреля с глава, но над напречната греда в аут. Две минути по-късно Марсело центрира в наказателното поле на Барселона, след което Роналдо стреля с глава, но Жорди Алба успя да изчисти в корнер.

Реал Мадрид успя да изравни резултата в 90-та минута, когато Лука Модрич центрира от фаул в наказателното поле на Барселона, след което Серхио Рамос засече топката с глава и я изпрати във вратата на Тер Стеген. Рамос бе изпуснат от Хавиер Масчерано.

Барселона направи трето поредно равенство в Ла Лига и събра актив от 28 точки, като остава на второ място в класирането. Реал е без загуба от началото на сезона и е лидер с 34 точки.

Барселона: Марк-Андре тер Стеген – Серхи Роберто, Хавиер Масчерано, Жерар Пике, Хавиер Масчерано - Андре Гомеш, Серхио Бускетс, Иван Ракитич - Неймар, Луис Суарес, Лионел Меси.

Реал Мадрид: Кейлор Навас – Даниел Карвахал, Серхио Рамос, Рафаел Варан, Марсело – Матео Ковачич, Лука Модрич, Иско Аларкон – Лукас Васкес, Кристиано Роналдо, Карим Бензема.