Атлетико М унищожи новака Уеска с 3:0, като стори това само за малко повече от половин час.

„Дюшекчиите” събраха 11 точки от шестте си изиграни мача в първенството и преследват грандовете Барса и Реал в класирането.

Уеска има 4 точки и е под чертата на 18-ото място.

Антоан Гризман откри резултата в 16-ата минута, след като оползотвори хубава пресечка към него от Диего Коста за 1:0.

Томас изпрати хубав удар към вратата на Уеска и покачи на 2:0 в 29-ата минута.

Третия гол реализира само четири минути по-късно Коке и резултатът набъбна на 3:0.

През второто полувреме мадридчани можеха да отхлабят примката около своя опонент и да не форсират толкова много.

Гостите имаха някои добри възможности да се разпишат в мача, но не успяха, а в края се намеси и ВАР чрез който съдията Пабло Гонсалес Фуертес реши да промени решението си и да отсъжда дузпа.